Geoblog.pl    szumik    Podróże    Indonezja 2010 (Jawa, Bali, Gili Islands)    brak

brak

Indonezja
Indonezja, Kuta

Ketapang
1. Niektóre toury oferują bezpośrednie połączenie z wybranym miastem na Bali (aczkolwiek opisane to zostało przez Slowiki, które notabene serdecznie pozdrawiamy :)).
2. Ci, którzy chcą dostać się do Denpasar mają na terenie portu (wejście na teren portu i prom 6 000/os.) wybór: iść pieszo na prom, a po dopłynięciu do Gilimanuk szukać busa do Denpasar (ok. 35 000/os.), albo wjechać na prom bezpośrednim autobusem do Denpasar (80 000/os.).

Gilimanuk
1. „Lonely Planet” podaje, że za przejazd z Gilimanuk do Denpasar, powinno się zapłacić ok. 25 000/os. Po dotarciu do portu, zawiązaliśmy grupkę 14 osób i takim szturmem zaczęliśmy szukać busa. Po długich i męczących negocjacjach (porządnie zbudowanych Niemców) wskórali oni cenę 35 000/os. Nie zdążyliśmy wyjechać z Gilimanuk, gdy kierowca zatrzymał się na zabieranie innych pasażerow. Jedynie presja tych umięśnionych Niemców, sprawiła, że do Denpasar dojechaliśmy już bez zatrzymywania się w 4 godziny i dopiero wtedy również zapłaciliśmy. Płacić należy na miejscu, bo kierowcy lubią wysadzać przed Denpasarem i domagać się dodatkowych pieniędzy za podwózkę do centrum.

Denpasar
Niestety umięśnieni Niemcy nas opuścili i za busa do Kuty zapłaciliśmy już 70 000/2 os.

Kuta
1. Hostel "Komala Indah 1". Świetnie położony, pokoje bardzo fajne, łazienki fatalne, bez robaków. Cena 150 000 ze śniadaniem i ciepłą wodą. Możliwość wypożyczenia skutera, cena 50 000/dzień.
2. Właśnie, skuter. Wypożyczyliśmy, pojechaliśmy i przy próbie (taaaa, próbach) zjazdu na inny pas, zeszliśmy ze skutera i prawie się popłakaliśmy :) Ostatecznie, w kontynuowaniu jazdy, pomógł nam policjant. Faktem jest, że wbiliśmy się na ekspresówkę do Nusa Dua i zdecydowanie nie polecamy tej drogi na rozjeżdżanie się po Bali :) Potem było już tylko rewelacyjnie. Boskie widoki i balijski klimat na wciągnięcie ręki :)
- 1 dzień skuterowy: Kuta – Pura Luhur Uluwatu – plaża Uluwatu – plaża Padang Padang – plaża Dreamland – plaża Jimbaran – Kuta.
- 2 dzień skuterowy: Kuta – Tanah Lot Temple – wulkaniczna plaża o nieznanej nazwie, na którą trafiliśmy szukając Seminyak Beach – Kuta.
3. Jedzenie. Nie znaleźliśmy taniego jedzenia. Jedliśmy w naszym hostelu, ceny ok. 25 000, jedzenie dobre i w miarę dużo. Generalnie ceny jedzenia wszędzie podobne, nawet w miejscach, w których liczyliśmy, że będzie taniej.
4. Masaż - 40 000/godzina. (W Ubud 60 000).
5. Wypożyczenie samochodu. "Lonely Planet" podawał, że wypożyczenie auta z kierowcą to koszt 500 000/dzień. Cieszyliśmy się zatem, gdy zapłaciliśmy 400 000/2 os. Spotykani później Polacy, mówili, że płacili po 300 000/3-4 os.
6. Speed Boat na Gili Island (Gili Trawangan). Firm oferujących przejazd jest bardzo dużo.Ogólna strona to http://www.gili-fastboat.com.
- My wykupiliśmy w firmie Wyhyana (zabijcie, ale nie pamiętam dokładnej nazwy), cena 500 000/os. wraz z transferami z Kuty do Padangbai i z Padangbai na lotnisko w Kucie. Możliwość wykupienia w Kucie (chyba najtaniej), Ubud, Padangbai.
- Gili Cat - http://www.gilicat.com/schedule
- Gili Gili
- Blue Water Safaris - http://www.bwsbali.com
- Ocean Star Express - http://www.oceanstarexpress.com.

zwiedzili 1.5% świata (3 państwa)
Zasoby: 15 wpisów15 1 komentarz1 0 zdjęć0 0 plików multimedialnych0