Geoblog.pl    szumik    Podróże    Indonezja 2010 (Jawa, Bali, Gili Islands)    brak

brak

Indonezja
Indonezja, Gili Trawangan

Gili Trawangan
1. Hostele
– ceny hosteli od strony portu i z widokiem na plażę zaczynają się od 200 000. Tańsze hostele znajdują się wewnątrz wyspy (jakieś 3 minuty drogi od plaży), cena 150 000 ze śniadaniem. My wybraliśmy hostel znajdujący się dokładnie naprzeciwko hodowli żółwi, cena 200 000 ze śniadaniem. Czysty, bardzo ładny i bez robaków.
– po drugiej stronie wyspy są piękne dwupiętrowe bungalowy, których cena zaczyna się od 250 000. W pytaniach o cenę doszliśmy do 800 000, a nie pytaliśmy się o ceny pokoi/bungalowów w ewidentnych wypasach :) Ale fakt, że po tej stronie wyspy panuje niesamowita cisza i spokój. Ceny jedzenia (w tych tańszych bungalowach) wahają się jednak w okolicach 40 000 za nasi goreng, a do portu i tym samym tańszego żarcia jest dość daleko.
2. Wypożyczenie rowerów. Cena, jaką się wynegocjuje. My zapłaciliśmy 50 000/2 rowery. Wypożyczyliśmy i po chwili chcieliśmy je zostawiać w krzakach :) Po 5 minutach od wypożyczenia zaczął się piach, który nie pozwalał jechać dalej. Toteż, w pocie czoła szliśmy my, a obok nas, ciągnięte na siłę rowery. Wyprzedzali nas wszyscy, którzy byli na piechotę :)
3. Tańsze jedzenie (niż w restauracjach).
– Taniutkie (15 000/os.) jedzenie jest, idąc od głównej kasy biletowej portu do środka wyspy (jakieś 3 minuty na pieszo).
– Wieczorem pojawiają się taniutkie budki, gdzie za 10 000/os. można dostać przepyszną i bardzo pożywną zupę, jak i inne mniej wyszukane potrawy.
4. Transport publiczny, łodziowy na Gili Meno i Gili Air. Cena biletu w kasie głównej w porcie (przy molo) wynosi 30 000/os. Cena biletu w kasie przy „Manta Dive” kosztuje 20 000/os. :) Na pozostałe Gili łódź pływa 2 razy dziennie, ok godz. 9 rano oraz ok godz. 17. Łódź płynie z Trawangan na Gili Meno (10 min), a następnie na Gili Air (następne 15 min). I odwrotnie z powrotem.

zwiedzili 1.5% świata (3 państwa)
Zasoby: 15 wpisów15 1 komentarz1 0 zdjęć0 0 plików multimedialnych0